Betón sa vibruje ponorením vibračnej hadice do betónu.
Takéto vibrátory sa najčastejšie používajú na vibráciu stien a stĺpov. Ideálne pre prácu: nalievaní stropov a podláh, všetkých typov základov atď.
Tento ručný vibrátor má stabilnú, kvalitnú konštrukciu a robustný motor. Je vhodný na plastický, mäkký a tekúcí betón. Výhodou je vypínač pre zapnutie / vypnutie.
TVRDENÁ VODIACA HRIADEĽ - dôležitý prvok tohto zariadenia!
Veľmi dobrý odvod tepla
Prečo používať vibrátory do betónu?
Čo robí vibrátor pre dosiahnutie príslušného zhutnenia betónu?
Betón je zmesou vody, suchých hmôt (piesok a štrk) a cementu. Vibrátor prenáša do tejto hmoty vysokofrekvenčné oscilácie takým spôsobom, že sa vnútorné trenie medzi časticami znižuje a vstrebáva efekt gravitácie, produkujúcich namiesto toho tekutý stav, ako by to bola tekutina. Výsledná hmota je použitá na obloženie nosného rámu a na preniknutie na miesta s obtiažnym prístupom. Počas tohto procesu vystupujú na povrch v podobe bublín plyny obsiahnuté v hmote. Betón zvyčajne obsahuje vo svojom objeme asi 1% plynov. Tieto plyny sú produktom chemických reakcií medzi jeho zložkami rovnako ako sú výsledkom vzduchu, ktorý bol chytený pri nalievaní hmoty. Hmota sa mení od heterogénnej hromady ku kompaktnej a žiariace. Pomocou vibrácií je možné zamedziť hromadeniu štrku a vzniku dutín a týmto spôsobom zabezpečiť, že malta vyplní všetky priestory medzi pieskom a kameňmi. Nadmerný obsah vzduchu a vody oslabuje pevnosť betónu. Pomocou vibrácií je pri homogénnej zmesi dosiahnuté obsiahnutie správneho podielu vody, vzduchu a cementu a týmto spôsobom je optimalizovaná pevnosť betónu. Tendencia k používaniu betónov suchšej konzistencie s nižším pomerom vody a cementu činí vibrátor ešte viac potrebným na zabezpečenie toho, že nezostane zachytený žiadny vzduch.
Akonáhle bol betón raz rozvibrovaný, môže priečny rez ukázať vyrovnané rozmiestnenie štrku a piesku v celej hmote, čo vyvoláva zodpovedajúcu pevnosť. Vibrácie musia byť vykonané správne, pretože nadmerné vibrácie môžu viesť k akumulácii štrku na spodku a jemných materiálov bližšie k povrchu. Táto segregácia je vyvolaná najmä v betónoch kvapalnej konzistencie. Segregácia môže spôsobiť nepravidelné zmrštenie, vyvolávajúce vzostup napätia, ktoré potom vyvoláva pukliny. Použitie vibrácií tiež vyvoláva zlepšenie v priľnavosti medzi práve pripraveným betónom a starším betónom. Na zabezpečenie optimálneho namiešaní betónu je nevyhnutné začať so správnymi zložkami a vykonať vibrácie hmoty.
Vnútorné vibrácie:
Vibrátor s predĺženým tvarom známy ako "ponorný vibrátor" je zavedený do hmoty betónu. Vibrátor vojde do kontaktu s hmotou betónu. Skutočné medené vinutie motora. Nie ako lacnejších zariadeniach tohto typu, ktoré výrobcovia používajú a to hliníkové vinutie, ktoré sa žiaľ nikdy nevyrovná sile skutočného medeného vinutia.
Technické údaje: